FIRA 8 MARS MED MIG!
24 februari 2021 at 11:54 f m 2 kommentarer
16.00-17.00 Föreläsning och samtal om sexualbrottens plats i vår kultur och vårt samhälle i samarbete med Linköpings studentkårer och Forum för genusvetenskap och jämställdhet.

17.30-17.55 Samtal på Årets Selma, live på instagram @SelmaStories, om det EGENTLIGA syftet med min bok – den feministiska trojanska hästen.

18.00.18.45 Boksamtal från Sankta Birgitta kyrka, om tro, profetisk diakoni och sexualpolitik.

19.00 EFTERFEST! Tillsammans med lite vänner, kanske inkl dig, debriefar vi vår dag av kvinnokamp på Clubhouse. Följ mig där så kan du ansluta till samtalet!

Får ni tid över kan ni ju lyssna på den feministiska podden Präster med gäster där vi gräver riktigt djupt i förlåtelse, hur det inte går att förlåta, om att ta tillbaka förlåtelse och en hel del annat!

1.
Andrew Brown | 24 februari 2021 kl. 5:03 e m
Läser med intresse och beundran din bok, men ledaren som Malcom X bröt med hette Elijah Muhammed. Ett pyttefel som kan fixas lätt inför nästa utgava,
2.
Anna Ardin | 3 juli 2021 kl. 12:30 f m
jaa, tack! är fixat i översättningarna. trodde att jag blivit den första författaren på förlaget som klarat mig utan korrfel, men icke..